filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cannes
1954
http://www.festival-cannes.fr/
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
Złota Palma
Udział w konkursie głównym
nominacje
Aktorzy
(1954)
Juan Antonio Bardem
Chleb miłości
(1953)
Arne Mattsson
Cirkus Fandango
(1954)
Arne Skouen
Cyrkowcy
(1954)
Vladimír Vlček
Dopóki jesteś ze mną
(1953)
Harald Braun
Dwa hektary ziemi
(1953)
Bimal Roy
El mártir del Calvario
(1952)
Miguel Morayta
El Niño y la niebla
(1953)
Roberto Gavaldón
El Wahsh
(1954)
Salah Abouseif
Karuzela neapolitańska
(1954)
Ettore Giannini
Koibumi
(1953)
Kinuyo Tanaka
Le grand jeu
(1954)
Robert Siodmak
Little Boy Lost
(1953)
George Seaton
Losy kobiet
(1953)
Tadashi Imai
Łut szczęścia
(1953)
Márton Keleti
Maddalena
(1954)
Augusto Genina
Man of Africa
(1953)
Cyril Frankel
Niedzielne przebudzenie
(1954)
Mihalis Kakogiannis
Ostatni most
(1954)
Helmut Käutner
Pamposh
(1954)
Ezra Mir
Pan Ripois
(1954)
René Clément
Piątka z ulicy Barskiej
(1953)
Aleksander Ford
Pieśń morza
(1952)
Alberto Cavalcanti
Przed potopem
(1953)
André Cayatte
Przygody cyrulika sewilskiego
(1954)
Ladislao Vajda
Rycerze Okrągłego Stołu
(1953)
Richard Thorpe
Si mis campos hablaran
(1947)
José Bohr
Skanderbeg
(1953)
Sergei Yutkevich
Stąd do wieczności
(1953)
Fred Zinnemann
The Kidnappers
(1953)
Philip Leacock
Ulica ubogich kochanków
(1954)
Carlo Lizzani
W głębinach
(1953)
Robert D. Webb
W Granadzie wszystko jest możliwe
(1954)
José Luis Sáenz de Heredia
W pewnej rodzinie
(1953)
Isaak Shmaruk
,
Wiktor Iwczenko
Walka o dolinę
(1954)
Youssef Chahine
Wielka przygoda
(1953)
Arne Sucksdorff
Wspomnienia Meksykanina
(1950)
Carmen Toscano
Żyjąca pustynia
(1953)
James Algar
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Koziołeczek
(1953)
Lechosław Marszałek
Lumière
(1953)
Paul Paviot
O kieliszek za dużo
(1954)
Břetislav Pojar
O kohoutkovi a slepičce
(1953)
Zdeněk Miler
Powrót na Stare Miasto
(1954)
Jerzy Bossak
Przygody z muzyką
(1953)
Ward Kimball
,
Charles A. Nichols
The Pleasure Garden
(1953)
James Broughton
Grand Prix Festiwalu
Udział w konkursie głównym
nominacje
Mayurpankh
(1954)
Kishore Sahu
Najlepszy film
wygrane
Wrota piekieł
(1953)
Teinosuke Kinugasa
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC)
Najlepszy film
wygrane
Ostatni most
(1954)
Helmut Käutner
Nagroda Międzynarodowa
Najlepszy film
wygrane
Piątka z ulicy Barskiej
(1953)
Aleksander Ford
Wielka przygoda
(1953)
Arne Sucksdorff
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
wygrane
Przed potopem
(1953)
André Cayatte
Nagroda Specjalna
Nagroda Specjalna Jury
wygrane
Pan Ripois
(1954)
René Clément
Najlepszy film fantastyczno-poetycki
wygrane
The Pleasure Garden
(1953)
James Broughton
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Piątka z ulicy Barskiej
(1953)
Aleksander Ford
za reżyserię
Wielka przygoda
(1953)
Arne Sucksdorff
Za reżyserię.
Wyróżnieni w roku 1954
Piątka z ulicy Barskiej
(
2/3
)
Wielka przygoda
(
2/3
)
Przed potopem
(
1/2
)
Pan Ripois
(
1/2
)
The Pleasure Garden
(
1/2
)
Ostatni most
(
1/2
)
Wrota piekieł
(
1/1
)
Stąd do wieczności
(
0/1
)
Rycerze Okrągłego Stołu
(
0/1
)
Aktorzy
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.