filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
KFF
2009
https://www.krakowfilmfestival.pl/
Krakowski Festiwal Filmowy
Złoty Lajkonik
Najlepszy film
wygrane
Królik po berlińsku
(2009)
Bartosz Konopka
Alegoryczny film przedstawiający życie dzikich królików między murami podzielonego Berlina.
Srebrny Lajkonik
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Chemia
(2009)
Paweł Łoziński
Najlepszy film animowany
wygrane
Laska
(2008)
Michał Socha
Najlepszy film fabularny
wygrane
Echo
(2008)
Magnus von Horn
Dwoje nastolatków w obecności policyjnego psychologa odtwarza zbrodnię, którą dokonali.
Dyplom honorowy w konkursie ogólnopolskim
Za zdjęcia
wygrane
Lunatycy
(2009)
Tomasz Madejski
Zdobywca
wygrane
Nauczanie początkowe
(2009)
Marcin Bortkiewicz
Wujek
(2008)
Maciej Sznabel
Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim
Nagroda - rzeźba Bronisława Chromego dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych
wygrane
Królik po berlińsku
(2009)
Anna Wydra
Alegoryczny film przedstawiający życie dzikich królików między murami podzielonego Berlina.
Nagroda im. Macieja Szumowskiego ufundowana przez Telewizję Kino Polska
wygrane
Tam, gdzie słońce się nie spieszy
(2009)
Matěj Bobřík
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
wygrane
Kiedyś w Afryce
(2009)
Piotr Jaworski
Zwyczajny marzec
(2008)
Maria Zmarz-Koczanowicz
Nagroda Prezesa TVP SA dla najlepszego filmu dokumentalnego
wygrane
Bocznica
(2009)
Anna Kazejak
Nagroda Prezesa TVP SA za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Bocznica
(2009)
Jakub Giza
Złoty Smok
Grand Prix w konkursie międzynarodowym
wygrane
Pizza w Auschwitz
(2008)
Moshe Zimmerman
Udział w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych
nominacje
Anatomia gagu
(2008)
Josef Abrhám Jr.
KJFG Nr 5
(2007)
Alexei Alexeev
Srebrny Smok
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Poste restante
(2008)
Marcel Łoziński
Najlepszy film animowany
wygrane
Dziesięć
(2008)
François Roisin
,
Fabrice Le Nezet
,
Jules Janaud
Najlepszy film fabularny
wygrane
Muszę odejść
(2008)
Sam Hearn
,
Richard Penfold
Wyróżnienie Specjalne w konkursie międzynarodowym
Zdobywca
wygrane
Wagah
(2009)
Supriyo Sen
Zdobywca II
wygrane
Król Hugo i jego poddana
(2009)
Franco de Pena
,
Francisco Arteaga Paez
Zdobywca III
wygrane
Sześć i pół minuty w Tel Awivie
(2007)
Mirey Brantz
Nagroda Specjalna w konkursie międzynarodowym
Nagroda Prix UIP - Kraków
wygrane
Poste restante
(2008)
Marcel Łoziński
Nagroda FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych)
wygrane
Poste restante
(2008)
Marcel Łoziński
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - Don Kichot
wygrane
Goleshovo
(2008)
Ilian Metev
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - wyróżnienie
wygrane
Muszę odejść
(2008)
Sam Hearn
,
Richard Penfold
Złoty Róg
Grand Prix w kategorii pełnometrażowych dokumentów
wygrane
Wybraniec
(2008)
Nati Baratz
Udział w konkursie pełnometrażowych dokumentów
nominacje
Bilal
(2008)
Sourav Sarangi
Prawie 100 procent szczerości
(2008)
Rune Denstad Langlo
Siergiej uzdrowiciel
(2008)
Petteri Saario
,
Juha Taskinen
Dyplom honorowy w konkursie pełnometrażowych dokumentów
Zdobywca
wygrane
Ciotki
(2008)
Kim Longinotto
Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa
Najlepszy film polski
wygrane
Bocznica
(2009)
Anna Kazejak
Najlepszy film międzynarodowy
wygrane
Skhizein
(2008)
Jérémy Clapin
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
wygrane
Wybraniec
(2008)
Nati Baratz
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Szczęściarze
(2009)
Tomasz Wolski
Smok Smoków
Zdobywca
wygrane
[Jerzy Kucia]
Jerzy Kucia
Wyróżnieni w roku 2009
Poste restante
(
3/3
)
Bocznica
(
3/3
)
Królik po berlińsku
(
2/2
)
Wybraniec
(
2/2
)
Muszę odejść
(
2/2
)
Lunatycy
(
1/1
)
Dziesięć
(
1/1
)
Laska
(
1/1
)
Tam, gdzie słońce się nie spieszy
(
1/1
)
Skhizein
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.