filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sputnik
2013
http://www.sputnikfestiwal.pl/
Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich
Data wręczenia nagród:
17 listopada
Festiwal odbędzie się w dniach 7-17 listopada 2013r.
Sputnik - Grand Prix
Pierwsze miejsce
wygrane
Geograf przepił globus
(2013)
Aleksandr Veledinsky
Młody biolog Wiktor Służkin zatrudnia się jako nauczyciel geografii w permskiej szkole. Praca z nastolatkami jest sporym wyzwaniem.
Drugie miejsce
wygrane
Major
(2013)
Yuriy Bykov
Sergey, oficer policji, dowiaduje się, że żona rodzi dziecko. Spiesząc do szpitala, potrąca siedmioletniego chłopca.
Trzecie miejsce
wygrane
Opowieści
(2012)
Mikhail Segal
Udział w festiwalu
nominacje
Deliverance
(2013)
Sergey Kuznetsov
Dom na uboczu
(2011)
Anton Sivers
Dostawca
(2013)
Andrei Stempkovsky
Iwan, syn Amira
(2013)
Maksim Panfilov
Miejsca intymne
(2013)
Aleksey Chupov
,
Natasha Merkulova
Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków
(2012)
Aleksiej Fiedorczenko
Ona
(2013)
Larisa Sadilova
Ostatnia bajka Rity
(2011)
Renata Litvinova
Pragnienie
(2013)
Dmitriy Tyurin
Shoping-tur
(2012)
Mikhail Brashinskiy
Wstyd
(2013)
Yusup Razykov
Zwierciadła
(2013)
Marina Migunova
Wyróżnienie
wygrane
Podróż zimowa
(2013)
Sergey Taramaev
,
Lyubov Lvova
Sputnik - Nagroda Publiczności
I miejsce
wygrane
Geograf przepił globus
(2013)
Aleksandr Veledinsky
Młody biolog Wiktor Służkin zatrudnia się jako nauczyciel geografii w permskiej szkole. Praca z nastolatkami jest sporym wyzwaniem.
II miejsce
wygrane
Iwan, syn Amira
(2013)
Maksim Panfilov
III miejsce
wygrane
Pragnienie
(2013)
Dmitriy Tyurin
Po powrocie z Czeczenii Kostia żyje samotnie, rysując oraz nadużywając alkoholu. W trudnych chwilach pomaga mu pięcioletni syn sąsiadki.
Mały Sputnik
Udział w sekcji
nominacje
Alosza Popowicz i Wąż Tugaryn
(2004)
Konstantin Bronzit
Dobrynia Nikitycz I Smok Gorynycz
(2006)
Ilya Maksimov
Ilja Muromiec i Słowik-Rozbójnik
(2007)
Vladimir Toropchin
Iwan Carewicz i Szary Wilk
(2011)
Vladimir Toropchin
+2
Udział w sekcji
Kiwaczek
(1972)
Kiwaczek idzie do szkoły
(1983)
Krokodyl Gena
(1969)
Kiwaczek
(1972),
Kiwaczek idzie do szkoły
(1983),
Krokodyl Gena
(1969)
Roman Kachanov
Masza i niedźwiedź
(2009)
Denis Chervyatsov
,
Oleg Uzhinov
,
Marina Nefedova
,
Oleg Kuzovkov
Skrzydła
(2012)
Olga Lopato
Śmieszaczki
(2004)
Anatoly Prokhorov
Trzej bohaterowie i Szamachańska Caryca
(2010)
Sergei Glezin
+2
Udział w sekcji
Vinni Pukh idyot v gosti
(1971)
Kubuś Puchatek
(1969)
Vinni Pukh i den zabot
(1972)
Vinni Pukh idyot v gosti
(1971),
Kubuś Puchatek
(1969),
Vinni Pukh i den zabot
(1972)
Fyodor Khitruk
Wilk i Zając
(1969)
Vyacheslav Kotyonochkin
Sekcja 'Kalejdoskop'
Udział w sekcji
nominacje
Dialogi
(2013)
Irina Volkova
Dryfowanie
(2006)
Borys Chlebnikow
Duchless
(2012)
Roman Prygunov
Entropia
(2013)
Mariya Saakyan
Kim jestem?
(2010)
Klim Shipenko
Kopnąć w kalendarz
(2013)
Taisia Igumentseva
Legenda 17
(2013)
Nikolay Lebedev
Metro
(2012)
Anton Megerdichev
Po prostu
(2012)
Sonya Karpunina
Satysfakcja
(2011)
Anna Matison
We mgle
(2012)
Siergiej Łoznica
Zanim noc nas nie rozdzieli
(2012)
Borys Chlebnikow
Zdrada
(2012)
Kiriłł Sieriebriennikow
Sekcja 'Laboratorium filmowe'
Udział w sekcji
nominacje
Dziewięć dni jednego roku
(1962)
Michaił Romm
Idąc przeciw burzy
(1965)
Sergei Mikaelyan
Theremin: elektroniczna odyseja
(1994)
Steven M. Martin
Sekcja 'Mosfilm prezentuje'
Udział w sekcji
nominacje
Aleksander Newski
(1938)
Siergiej Eisenstein
,
Dmitri Vasilyev
Biurowy romans
(1977)
Eldar Riazanow
Cyrk
(1936)
Grigoriy Aleksandrov
Dersu Uzała
(1975)
Akira Kurosawa
Kin-dza-dza!
(1986)
Georgi Daneliya
Moskwa nie wierzy łzom
(1979)
Vladimir Menshov
Niech żyje Meksyk!
(1932)
Siergiej Eisenstein
Solaris
(1972)
Andriej Tarkowski
Stalker
(1979)
Andriej Tarkowski
Wiosna
(1947)
Grigoriy Aleksandrov
Sekcja 'Pieriestrojka'
Udział w sekcji
nominacje
Ach, wy gęsi
(1991)
Lidiya Bobrova
Barabaniada
(1993)
Sergei Ovcharov
Carobójca
(1991)
Karen Szachnazarow
Douba-Douba
(1993)
Aleksandr Khvan
Dzień zesłania Ducha Świętego
(1990)
Sergey Selyanov
Igła
(1988)
Rashid Nugmanov
Niemiłość
(1991)
Valeri Rubinchik
Nieskończoność
(1991)
Marlen Khutsiev
Noga
(1991)
Nikita Tyagunov
Romans totalitarny
(1998)
Vyacheslav Sorokin
Taxi blues
(1990)
Pavel Lungin
Trzy historie
(1997)
Kira Muratova
Wierność
(1991)
Walery Todorowski
Zachmurzony raj
(1990)
Nikolay Dostal
Sekcja 'Sąsiedzi. Kinoszok prezentuje'
Udział w sekcji
nominacje
Euroazjata
(2010)
Sharunas Bartas
Granica
(2009)
Harutyun Khachatryan
Jak wyjść za mąż za Gu Dżun Pio?
(2011)
Daniyar Abdykerimov
Niebiosa - moje schronienie
(2012)
Ayub Shahobiddinov
Opiekun
(2012)
Zaza Urushadze
Salam, New York!
(2013)
Ruslan Akun
Samotna wyspa
(2012)
Peeter Simm
Stary człowiek
(2012)
Ermek Tursunov
Tajemnica spadku
(2013)
Adilet Akmatov
Ten, który przeszedł przez ogień
(2011)
Mikhail Ilyenko
Zwierciadło bez odbicia
(2013)
Nosir Saidov
Sekcja 'The Best of Sputnik'
Udział w sekcji
nominacje
Beduin
(2011)
Igor Voloshin
Będę przy tobie
(2011)
Pavel Ruminov
Bikiniarze
(2008)
Walery Todorowski
Córka
(2012)
Natalya Nazarova
,
Aleksandr Kasatkin
Italianiec
(2005)
Andrey Kravchuk
Ja
(2009)
Igor Voloshin
Kokoko
(2012)
Dunya Smirnova
Konwój
(2012)
Aleksey Mizgirev
Milczące dusze
(2010)
Aleksiej Fiedorczenko
Portret o zmierzchu
(2011)
Angelina Nikonova
Rusałka
(2007)
Anna Melikyan
Syberia, Monamour
(2011)
Vyacheslav Ross
Taniec Delhi
(2012)
Iwan Wyrypajew
Tlen
(2009)
Iwan Wyrypajew
Żyć
(2012)
Vasili Sigarev
Żyła sobie baba
(2011)
Andrey Smirnov
Sekcja 'Żydowskie motywy'
Udział w sekcji
nominacje
Holokaust - klej do tapet?
(2013)
Mukhitdin Mukhammadiyev
Jana i przyjaciele
(1999)
Arik Kaplun
Lenin w październiku
(2010)
Evgeny Ruman
Na zdrowie, towarzyszu Stalin
(2002)
Yale Strom
Pantofelki
(2012)
Konstantin Fam
Pinhas
(2008)
Pini Tavger
Prezent dla Stalina
(2008)
Rustem Abdrashitov
Terytoria
(2012)
Dmitriy Khavin
Żydowskie szczęście
(1925)
Alexis Granowsky
Sztuka dokumentu
Udział w sekcji
nominacje
Anton jest tuż obok
(2012)
Lyubov Arkus
Ikonoskop
(2012)
Vitaliy Manskiy
Księga tundry
(2011)
Aleksei Vakhrushev
Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze
(2010)
Dmitrij Wasiukow
Wyróżnieni w roku 2013
Geograf przepił globus
(
2/2
)
Pragnienie
(
1/2
)
Iwan, syn Amira
(
1/2
)
Opowieści
(
1/1
)
Major
(
1/1
)
Podróż zimowa
(
1/1
)
Stalker
(
0/1
)
Solaris
(
0/1
)
Dersu Uzała
(
0/1
)
Jana i przyjaciele
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.