PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=448713}

Projekt: Monster

Cloverfield
6,4 68 208
ocen
6,4 10 1 68208
6,5 17
ocen krytyków
Projekt: Monster
powrót do forum filmu Projekt: Monster

Digitalyzacja?

ocenił(a) film na 6

Nie posiadam kamery cyfrowej, ale zapisywanie na karcie to chyba coś innego niż zapis na taśmie. Skąd w filmie wstawki z lunaparku i takich tam pierdół pomiędzy zdarzeniami z ataku? Czy kamera nie tworzy oddzielnych plików na poszczególne sceny? Mam wrażenie, że puścili ciurkiem wszystko co tam było, więc czemu te wstawki? Jeżeliby nagrywali coś na starym "filmie", to musieli to usunąć. Chyba, że jakiś spec odzyskiwał całość nagrań, ale w pamięciach flash to chyba niemożliwe. ;o
Wiem, że te sceny, to celowy zabieg, ale jako do "dokumentu" to powtykanie ich jest trochę nielogiczne.

A sam film? Myślałem, że będzie do bani, ale w sumie był ok. :)

ocenił(a) film na 8
seboljabol

Z tego typu wstawek o których mówisz wynika, że to nie mogła być kamera cyfrowa.

ocenił(a) film na 7
seboljabol

"Chyba, że jakiś spec odzyskiwał całość nagrań, ale w pamięciach flash to chyba niemożliwe"
Jak to niemożliwe? To jest możliwe ;)

ocenił(a) film na 5
seboljabol

W pewnym momencie filmu pada pytanie czy wymienił taśmę i jeszcze pod koniec - taśma się kończy, więc ostatnie słowo. To była kamera na taśmy analogowe.

ocenił(a) film na 7
seboljabol

W ciekawostkach masz:
Scena otwierająca filmu pokazuje, że film został znaleziony na karcie pamięci SD, ale przez cały film wspominana jest taśma w kamerze.

ocenił(a) film na 5
seboljabol

Cześć

Zapis cyfrowy może też być tworzony na taśmie, np. Digital8. Karta SD, czy taśma, to tylko kwestia nośnika. Te wstawki o których piszesz wskazują raczej na taśmę (i tak mogą się na cyfrówce na taśmę takie momenty z poprzedniego nagrania pojawić w określonych okolicznościach). W przypadku karty SD pliki byłyby zapewne posortowane po nazwie która na ogół zawiera albo numer nagrania albo datę i czas. Więc te "starsze" nagrania w pierwszej kolejności byłyby odtworzone, potem te z fabuły głównej filmu.

ocenił(a) film na 8
seboljabol

Ja posiadam kamerę cyfrową z dotykowym wyświetlaczem itd, a zapis ma miejsce na taśmie i również zdarzają się takie urywki.

ocenił(a) film na 6
seboljabol

Dzięki za odpowiedzi. Nie przeczytałem ciekawostek, stąd zamieszanie.
Temat chyba wyczerpany.
Zapewne jest to kamera cyfrowa, na taśmę. Ktoś się pomylił i na początku filmu mamy informację o karcie pamięci SD.
:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones